Narady koordynacyjne służą do koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu na obszarach miast oraz w pasach drogowych obszarów wiejskich. Narady organizowane są przez starostę, który zwołuje komisję złożoną z organów administracji publicznej i gestorów poszczególnych sieci. Celem narad jest zapewnienie, że nowo projektowane sieci infrastruktury technicznej są zgodne z obowiązującymi przepisami oraz że nie kolidują z już istniejącymi instalacjami.
Projekt uzbrojenia terenu przygotowuje się na aktualnej mapie do celów projektowych, którą w oryginale należy również dołączyć do składanej dokumentacji. Przygotowanie planszy z projektem, skompletowanie dokumentacji, złożenie na naradę oraz monitorowanie procedury uzgodnieniowej jest zadaniem dla geodety. Narada koordynacyjna trwa od 5 do 10 dni roboczych. Po tym czasie wystawiony zostaje protokół z narady wraz z załącznikiem, który geodeta przekazuje inwestorowi. Procedura uzgodnieniowa zostaje zakończona, a inwestor może przystąpić do prac wykonawczych.

Najczęściej zadawane pytania
Narada Koordynacyjna jest to uzgadnianie przebiegu sieci uzbrojenia terenu na obszarach miast oraz w pasach drogowych zwartej zabudowy wiejskiej.
Uzgadnianie przebiegu sieci uzbrojenia terenu jest niezbędne ze względu na ich mnogość znajdującą się w obszarach zurbanizowanych. Podczas narady wykonywana jest kontrola czy projektowana sieć nie koliduje z istniejącymi już sieciami lub innymi urządzeniami podziemnymi.
Dokumentacja narady jest weryfikowana i opiniowana przez przedstawicieli poszczególnych branż oraz instytucje publiczne (dzielnice, gminy), a następnie podpisywana przez przewodniczącego narady, który działa w imieniu prezydenta miasta/starosty.
Czas trwania narady to 5-10 dni roboczych, po uiszczeniu opłaty i weryfikacji kompletności złożonych dokumentów.