Warszawa – Łukasz Kacprzak +48 660 681 828

Radom – Łukasz Pękacki +48 502 306 278

Geodezyjny Due Diligence jest specjalistycznym audytem nieruchomości, którego wynikiem jest szczegółowy raport dotyczący stanu nieruchomości poruszający wiele aspektów związanych z zarządzaniem nieruchomościami.

Podczas audytu analizie poddawane są m.in. kwestie geodezyjne, prawne i architektoniczne nieruchomości, których interpretacja pozwala na pozyskanie kompleksowych danych na temat aktualnego stanu nieruchomości, wraz z perspektywą jej rozwoju. Szczegółowa analiza prowadzi do wykrycia potencjalnych wad i problemów oraz pozwala ocenić związany z nimi poziom ryzyka w zależności od przyszłych potrzeb klienta.

Geodezyjny due diligence jest zawsze sprofilowany do potrzeb klienta i w zależności od jego oczekiwań przygotowywany jest odpowiedni raport w oparciu o geodezyjne pomiary oraz prace analityczne. Rekomendujemy wykonanie takiej usługi zwłaszcza przed zakupem nieruchomości, dzięki czemu możliwe będzie skonfrontowanie Państwa oczekiwań i planów względem nieruchomości z jej rzeczywistym stanem i możliwością jej rozwoju.

Należy pamiętać, że zakres audytu jest otwarty i zależy od potrzeb klienta oraz rodzaju nieruchomości. Do najczęściej przeprowadzanych analiz należy:

  • Analiza zgodności danych w ewidencji gruntów i Księdze Wieczystej;
  • Analiza jakości danych o granicach działki;
  • Analiza dostępu do drogi publicznej;
  • Analiza przekroczeń nieruchomości;
  • Kalkulacja powierzchni biologicznie czynnej i utwardzeń;
  • Weryfikacja istniejących służebności dotyczących nieruchomości;

Oferujemy także wykonanie raportu w Standardzie ALTA. Standard ten definiuje najczęściej występujące potrzeby klientów z zakresów, na których odpowiedź może dostarczyć geodeta uprawniony, dzięki czemu w usystematyzowany sposób raport przedstawi dodatkowo pogłębione odniesienie do takich elementów jak sąsiedztwo nieruchomości, stosunki wodne czy zabytki. 

Sporządzenie raportu w Standardzie ALTA pozwoli Państwu na uzyskanie dokumentu tworzonego w międzynarodowym standardzie, który będzie spójny z innymi opracowaniami geodezyjnymi opracowanymi wg ALTA.